^W górę
 • 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
  W samym centrum Leszna, u stóp wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego, w zabytkowym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 1. Nasza szkoła jest publiczną placówką oświatową, przeznaczoną dla dzieci klas I-VI. Wyróżniają ją kameralne klasy i przytulny wystrój wnętrza. Uczniowie mają zagwarantowane wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, indywidualne podejście do każdego z nich oraz wszechobecną rodzinną atmosferę.
 • 2 W Naszej szkole...
  Uczniowie korzystają z licznych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, jak np. zespół wokalny - gra na flażoletach i mandolinach, sportowych - nauka gry w tenisa stołowego, sekcja akrobatyczna, nauka gry w warcaby, zajęcia komputerowe, kółko fotograficzne... Uczniowie mają zatem zapewniony wszechstronny rozwój, mają możliwość występowania na scenie oraz brania udziału w konkursach z różnych dziedzin wiedzy.
 • 3 Szkoła przyjazna uczniom...
  Walorem docenianym przez wielu rodziców jest niewielka liczba uczniów w szkole. Dzięki temu w szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie. W naszej szkole dzieci nie muszą chodzić na dwie zmiany - wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
 • 4 U Nas jest bezpiecznie...
  Dzieci mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, jak również nowoczesne, zaplecze sanitarne. Wielu korzysta ze świetlicy szkolnej, środowiskowej i stołówki. Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą, który w sposób oficjalny potwierdza podwyższony standard naszej szkoły. Bezpieczeństwo uczniów w szkole stawiamy na pierwszym miejscu. U Nas nikt nie jest anonimowy, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
 • 5 Nie bez powodu mówią o nas "JEDYNKA"...
  Podsumowując: doskonaląca się kadra nauczycielska, dobra współpraca z Radą Rodziców, pakiet zajęć pozalekcyjnych do wyboru oraz organizowane przez nas w rodzinnej atmosferze festyny, konkursy, kiermasze i inne imprezy szkolne to tylko niektóre z atutów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wybrały naszą szkołę, zostaną doskonale przygotowane do dalszej edukacji.
baner

9-02-2015 Dzień kota w bibliotece szkolnej

9 lutego, w poniedziałek, w bibliotece szkolnej odbył się Dzień kota. Tego dnia gościliśmy pracownicę schroniska z Henrykowa, która przyjechała do nas z jednym z podopiecznych schroniska - kotkiem - "Pusiem". Młody kocurek oczarował dzieci swoim radosnym, skorym do zabawy usposobieniem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji nt. tych intrygujących zwierząt, nasz gość zwrócił też uwagę na obowiązki, jakie spoczywają na właścicielu kota. Pamiętajmy, zatem, że już.."zawsze będziemy odpowiedzialni za to, co oswoimy...",a co to znaczy oswoić? - cóż zerknijcie do książki pt.: "Mały książę", by się tego dowiedzieć. Nasz koci gość ma szczęście - mimo, że znaleziono go na ulicy, to udało mu się - trafił do schroniska, a teraz jest już na niego rezerwacja i zostanie wkrótce zaadoptowany. W schronisku czeka jednak na nowy dom ok. 20 kotów i ok. 100 psów, pamiętajcie zatem, że zwierzak to nie zabawka, lecz przyjaciel na całe życie, decydujcie się na niego z rozwagą. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs "Zabawkę wykonamy-kotom pomagamy". Pierwsze miejsce zajęła Alicja Klupś, II miejsce otrzymała Zuzia Sadowska, miejsce III Karolina Musielak. Dziękujemy i gratulujemy jednak wszystkim, którzy zechcieli je wykonać. Najbardziej to Pusiowi spodobały się wykonane przez Was zabawki, umilą one życie kotów w schronisku. Drugi konkurs plastyczny pt. "W królestwie kotów" zostanie rozstrzygnięty w tym tygodniu. Dzień kota w naszej szkole pozostawił miłe wspomnienia, a najbardziej poszukiwane książki w tym dniu, to oczywiście książki z kotem w roli głównej.

Copyright © 2013. SP nr 1 w Lesznie - wykonał D.Bojek Rights Reserved.


Facebook

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk