^W górę
 • 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
  W samym centrum Leszna, u stóp wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego, w zabytkowym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 1. Nasza szkoła jest publiczną placówką oświatową, przeznaczoną dla dzieci klas I-VI. Wyróżniają ją kameralne klasy i przytulny wystrój wnętrza. Uczniowie mają zagwarantowane wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, indywidualne podejście do każdego z nich oraz wszechobecną rodzinną atmosferę.
 • 2 W Naszej szkole...
  Uczniowie korzystają z licznych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, jak np. zespół wokalny - gra na flażoletach i mandolinach, sportowych - nauka gry w tenisa stołowego, sekcja akrobatyczna, nauka gry w warcaby, zajęcia komputerowe, kółko fotograficzne... Uczniowie mają zatem zapewniony wszechstronny rozwój, mają możliwość występowania na scenie oraz brania udziału w konkursach z różnych dziedzin wiedzy.
 • 3 Szkoła przyjazna uczniom...
  Walorem docenianym przez wielu rodziców jest niewielka liczba uczniów w szkole. Dzięki temu w szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie. W naszej szkole dzieci nie muszą chodzić na dwie zmiany - wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
 • 4 U Nas jest bezpiecznie...
  Dzieci mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, jak również nowoczesne, zaplecze sanitarne. Wielu korzysta ze świetlicy szkolnej, środowiskowej i stołówki. Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą, który w sposób oficjalny potwierdza podwyższony standard naszej szkoły. Bezpieczeństwo uczniów w szkole stawiamy na pierwszym miejscu. U Nas nikt nie jest anonimowy, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
 • 5 Nie bez powodu mówią o nas "JEDYNKA"...
  Podsumowując: doskonaląca się kadra nauczycielska, dobra współpraca z Radą Rodziców, pakiet zajęć pozalekcyjnych do wyboru oraz organizowane przez nas w rodzinnej atmosferze festyny, konkursy, kiermasze i inne imprezy szkolne to tylko niektóre z atutów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wybrały naszą szkołę, zostaną doskonale przygotowane do dalszej edukacji.
baner

06-10-2017- Świetlica odkrywa zakamarki Miejskiej Biblioteki Publicznej

bibliotekaaga

Kiedy za oknem trwa jesienna szaruga, miło jest zaszyć się pod kocem z ciekawą książką. Przygody Kubusia Puchatka, dzieci mieszkających w Bullerbyn oraz wielu innych bohaterów literackich momentalnie potrafią poprawić nam humor. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami: p. Agnieszka Szymańską i p. Martą Firlej odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie, w której nie można narzekać na brak ciekawych książek. Mieliśmy okazję zapoznać się z książki w 3D. Wielkie emocje wzbudził egzemplarz o dinozaurach, który można było obejrzeć w specjalnie do tego przeznaczonych „magicznych” okularach. Ponadto mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę dotyczącą książek, rozwiązując przygotowane przez panie bibliotekarki krzyżówki i rebusy. Przemiła pani wyjaśniła nam, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, na czym polega praca bibliotekarza, jaką literaturę możemy spotkać odwiedzając oddział na ulicy Chrobrego. Ekipa świetlicowa, oprócz wypożyczalni dziecięcej, zwiedziła także wypożyczalnię dla starszych czytelników, pokój Stanisława Grochowiaka-znanego poety pochodzącego z Leszna. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wystawę malarską Arkadiusza Cypriana- niepełnosprawnego artysty, który kolekcję swych obrazów namalował trzymając pędzel w ustach.

Copyright © 2013. SP nr 1 w Lesznie - wykonał D.Bojek Rights Reserved.


Facebook

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk