^W górę
 • 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
  W samym centrum Leszna, u stóp wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego, w zabytkowym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 1. Nasza szkoła jest publiczną placówką oświatową, przeznaczoną dla dzieci klas I-VI. Wyróżniają ją kameralne klasy i przytulny wystrój wnętrza. Uczniowie mają zagwarantowane wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, indywidualne podejście do każdego z nich oraz wszechobecną rodzinną atmosferę.
 • 2 W Naszej szkole...
  Uczniowie korzystają z licznych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, jak np. zespół wokalny - gra na flażoletach i mandolinach, sportowych - nauka gry w tenisa stołowego, sekcja akrobatyczna, nauka gry w warcaby, zajęcia komputerowe, kółko fotograficzne... Uczniowie mają zatem zapewniony wszechstronny rozwój, mają możliwość występowania na scenie oraz brania udziału w konkursach z różnych dziedzin wiedzy.
 • 3 Szkoła przyjazna uczniom...
  Walorem docenianym przez wielu rodziców jest niewielka liczba uczniów w szkole. Dzięki temu w szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie. W naszej szkole dzieci nie muszą chodzić na dwie zmiany - wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
 • 4 U Nas jest bezpiecznie...
  Dzieci mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, jak również nowoczesne, zaplecze sanitarne. Wielu korzysta ze świetlicy szkolnej, środowiskowej i stołówki. Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą, który w sposób oficjalny potwierdza podwyższony standard naszej szkoły. Bezpieczeństwo uczniów w szkole stawiamy na pierwszym miejscu. U Nas nikt nie jest anonimowy, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
 • 5 Nie bez powodu mówią o nas "JEDYNKA"...
  Podsumowując: doskonaląca się kadra nauczycielska, dobra współpraca z Radą Rodziców, pakiet zajęć pozalekcyjnych do wyboru oraz organizowane przez nas w rodzinnej atmosferze festyny, konkursy, kiermasze i inne imprezy szkolne to tylko niektóre z atutów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wybrały naszą szkołę, zostaną doskonale przygotowane do dalszej edukacji.
baner

29-01-2014 "Bezpieczna zima, bezpieczne ferie"

Tuż przed feriami, o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się zimowego wypoczynku, przypominał wychowankom świetlicy szkolnej przedstawiciel Straży Miejskiej w Lesznie – pan Rafał Pędziwiatr. Powtórka z bezpieczeństwa obejmowała tematykę:
-mądrych zabaw na śniegu i lodzie,
-informowania rodziców o miejscu swojego pobytu i czasie powrotu do domu,
-ograniczonego zaufania do nieznajomych,
-rozważnego przechodzenia przez jezdnię,
-noszenia odblasków,
-odpowiedniego reagowania na dzikie zwierzęta,
-korzystania z telefonów i słuchawek na drodze,
-przyczyn wypadków, numerów alarmowych i pierwszej pomocy.
Nasz gość, który na co dzień jest "Stróżem Bezpieczeństwa" w naszym mieście, wreczył wszystkim uczestnikom spotkania znaczki odblaskowe. Dzieci, reprezentujące naszą szkołę w ogólnopolskim konkurie dla Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa na "Choinkę Świąteczną" o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odebrały z rąk pana Strażnika, przygotowane przez opiekuna klubu dyplomy i słodycze. Niespodzianką były ufundowane przez Straż Miejską kamizelki odblaskowe dla uczestników konkursu. Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi, a wszystkim życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku – opiekun SKB "Tęcza".

Copyright © 2013. SP nr 1 w Lesznie - wykonał D.Bojek Rights Reserved.


Facebook